Články

Novinky a zajímavosti o zdravé výživě

Hubnutí pomocí online programu

Online aplikace na hubnutí

V dnešní době rozvíjejících se technologií se začínají dostávat do popředí online programy na hubnutí. Online programy zaměřující se na hubnutí jsou pro odborníky dobrou pomůckou. Pomáhají klienty dobře monitorovat, hubnutí je podáváno zábavnější formou a technologie mnohé usnadňují.

Pokud ale s hmotností opakovaně zápasíte, je dobré takové programy využívat jako doplněk osobních konzultací a ne jako hlavní program při hubnutí. Osobní konzultace jsou nenahraditelnou součástí. V rámci online světa nemáte kontakt s odborníkem a ten je pro řadu klientů nepostradatelný – odborník je Vaším rádcem na poli výživy, snaží se Vás empaticky vyslechnout, dobře Vám poradit a může být tak trochu i Vaším psychologem. Dále je Vaším kontrolním médiem – při hubnutí je kontrola a zpětná vazba od odborníka nade vše. Online program je ale velice výhodnou pomůckou pro monitorování Vašeho energetického příjmu, příjmu hlavních živin, monitorování pitného režimu. Mnohé aplikace Vám napomáhají inspirovat se řadou receptů a některé umožňují zapisovat Vaše pohybové aktivity a monitorovat energetický výdej.

Pozor! Některé aplikace Vám mohou nabízet doporučený energetický příjem a příjem hlavních živin nebo přednastavený jídelníček. Aplikace neznají Váš skutečný energetický příjem ani jídelníček, ale výpočty energetického příjmu a živin jsou získávané z předem stanovených rovnic. Tak stejně jídelníčky nejsou individuální přímo pro Vás, ale jedná se o obecně zpracované verze, které jsou zasílané dle vyplnění základních údajů (pohlaví, výška, hmotnost, věk, úroveň pohybové aktivity).

V naší poradně nabízíme redukční program Čas pro zdraví s online poradenstvím. V redukčním programu je zahrnutých šest osobních konzultací, během kterých nutriční terapeutka/specialistka získá základní diagnostiku o Vaší osobě, budete pracovat na postupných změnách v jídelníčku a bude kontrolovat Vaše váhové úbytky a změny složení těla. K osobním konzultacím budou poskytovány přes program Čas pro zdraví i online konzultace a to 1x týdně. Nutriční terapeutka/specialistka Vás ale může kontrolovat každý den. Přes online program spolu můžete vzájemně komunikovat a spolupracovat a nemusíte čekat až na osobní setkání.  Osobní konzultace s online konzultacemi jsou velice dobrým spojením při hubnutí a nastavení správného redukčního režimu.

Začnete žít zdravě

Potřebujete se s námi spojit? Chcete si domluvit schůzku? Nebo si jen nevíte s něčím rady? Kontaktujte nás a naši specialisté vám rádi pomohou.

Napište nám
Zavolejte nám

+420 725 548 789

Navštivte nás

Lékařský dům Géčko
České Vrbné 2403
České Budějovice 370 11

Úprava jídelníčku je při hubnutí důležitá, vhodný pravidelný pohyb účinek ještě znásobí. To je důvod k tomu navštívit naše:

Centrum pohybových aktivit