Poznejte náš tým

Nutriční a výživoví specialisté

Mgr. Zuzana Arnoštová

Nutriční specialistka

Je absolventkou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, kde vystudovala bakalářský obor Nutriční terapeut. Své vzdělání rozšířila o magisterské studium Nutričního specialisty na Masarykově univerzitě v Brně. Dále absolvovala akreditovaný kurz Instruktor pohybových aktivit se zaměřením na civilizační onemocnění.

Mezi její pracovní zkušenosti patří práce na Diabetologii a obezitologii MUDr. Váchové. Dále se s ní můžete potkávat i jako s instruktorkou v Centru pohybových aktivit v Českých Budějovicích, kde předcvičuje Bodyforming a kruhový trénink a zároveň za centrum jako takové zodpovídá.

Své vzdělání uplatňuje i v rámci projektů zaměřených na prevenci, účastní se veřejných akcí (Den diabetu, Festival zdravého nakupování), kde se věnuje především přednáškové a konzultační činnosti. Během studia v Brně poskytovala dohled a záštitu nutričního terapeuta nad stravováním ve školních jídelnách ZŠ Jana Babáka a ZŠ Náměstí Svornosti. Neustále se vzdělává a účastní se odborných konferencí.

MUDr. Alena Váchová

Diabetolog, obezitolog

Je absolventkou 3. LF UK v Praze. Své vzdělání rozšířila o atestaci z interního lékařství v roce 1998 a z diabetologie r. 2004. Dále absolvovala postgraduální školení v obezitologii v r. 2004. Od roku 2005 provozuje soukromou diabetologickou a obezitologickou ambulanci v Českých Budějovicích. V ambulanci se věnuje léčbě pacientů s diabetem mellitem 1. a 2. typu, léčbě obezity, přípravě obézních pacientů na bariatrické operace. Své vzdělání uplatňuje i při provádění mezinárodních klinických studií.

Karolina Thámová

Diabetologická a edukační sestra

V roce 1994 ukončila Střední zdravotnickou školu a nastoupila na interní oddělení Nemocnice v Českých Budějovicích. V roce 1998 ukončila pomaturitní specializační studium Ošetřování, léčení a edukace diabetiků na IDVPZ v Brně. Spolupracuje se Svazem diabetiků a od roku 2009 pracuje v diabetologické a obezitologické ambulanci MUDr. Aleny Váchové.

Mgr. Pavla Charvátová

V roce 2017 ukončila studium na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, kde vystudovala bakalářský obor Nutriční terapeut. Dále pokračovala a úspěšně zakončila studium na Karlově Univerzitě, 1.lékařské fakultě v Praze v navazujícím studiu Nutričního specialisty.

Její první pracovní příležitost byla nutriční ambulance v Olivově dětské léčebně o.p.s v Říčanech, kde se věnovala hlavně dětem s nadváhou a obezitou. 

Mgr. Pavla Charvátová

Začnete žít zdravě

Potřebujete se s námi spojit? Chcete si domluvit schůzku? Nebo si jen nevíte s něčím rady? Kontaktujte nás a naši specialisté vám rádi pomohou.

Napište nám
Zavolejte nám

+420 725 548 789

Navštivte nás

Lékařský dům Géčko
České Vrbné 2403
České Budějovice 370 11