Články

Novinky a zajímavosti o zdravé výživě

Jak si představovat redukční dietu?

Co je redukční dieta?

Existuje mnoho diet, které nám slibují snadnou cestu ke zhubnutí. Musíme si ale upřesnit, že ve světě hubnutí existují diety a diety.

Diety, se kterými se setkáváme nejčastěji, jsou diety krátkodobé, extrémní a omezující. Mezi takové diety patří dieta ananasová, plážová, dělená strava, dieta dle Mačingové, paleo dieta, raw strava, proteinová dieta, ketodieta, Cambridge dieta, tukožroutská polévka, Dukanova dieta, dieta dle Margity, dieta dle krevních skupin, dieta hubnutí 5 kg za týden, a mnoho dalších. Takové diety spojuje dodržování určitého stravování na omezenou a krátkou dobu, omezení určité živiny či potravinové skupiny a jednotvárnost. Během krátké doby zredukujete poměrně hodně kilogramů a Váš cíl je splněn. Poté se navrátíte k oblíbenému jídlu a obvyklému stravování. Pomalu a plíživě se Vám začínají kilogramy navracet zpět a dostáváte se do zamotaného kolečka hubnutí a jojo efektů.

Správná redukční dieta je dieta, při jejímž energetickém příjmu zhubnete. Dle aktuálního zápisu jídelníčku dojde k vyhodnocení Vašeho energetického příjmu a poté k jeho přiměřenému omezení. Tudíž pro někoho může být redukční dieta při energetickém příjmu 5000 kJ a pro někoho i 10000 kJ. Důležité je, z jakých živin je Váš energetický příjem složen – tedy jaký je poměr sacharidů, bílkovin a tuků. Se správným nastavením energetického příjmu a živin Vám pomůže nutriční terapeutka/specialistka. Optimální váhový úbytek je 0,5-1 kg za týden, za měsíc tedy 2-4 kg. Během správné redukční diety si osvojíte potřebné stravovací návyky a skladbu jídelníčku. Nutriční terapeutka/specialistka Vám také pomůže s udržením hmotnosti po ukončení redukčního programu správnou úpravou jídelníčku.

Pamatujte, při hubnutí se vyplatí jít za vysněnou postavou pomalu, ne rychle.

Začnete žít zdravě

Potřebujete se s námi spojit? Chcete si domluvit schůzku? Nebo si jen nevíte s něčím rady? Kontaktujte nás a naši specialisté vám rádi pomohou.

Napište nám
Zavolejte nám

+420 725 548 789

Navštivte nás

Lékařský dům Géčko
České Vrbné 2403
České Budějovice 370 11

Úprava jídelníčku je při hubnutí důležitá, vhodný pravidelný pohyb účinek ještě znásobí. To je důvod k tomu navštívit naše:

Centrum pohybových aktivit