Články

Novinky a zajímavosti o zdravé výživě

Koučink aneb co si pod tímto pojmem představit?

Koučink aneb co si pod tímto pojmem představit?

Terapie, mentoring, sezení, patří mezi pojmy, které se nám již do mysli vryli. Koučink i přes to, že se nejedná o novou metodu, zas až tak známý není. Proto je pochopitelné, že často nevíme, co si pod ním představit nebo si ho pleteme s terapeutickými metodami.

Koučink není psychoterapie, kde se snažíme jít do hloubky naší minulosti nebo různých životních témat, kterou s terapeuty rozebíráme a očekáváme potom určité rady a řešení, které nám terapeut v dané oblasti poskytne. Seberozvoj je komplexní a zasahuje do složek těla, mysli a duše. Zajisté je potřeba se dotknout i témat v minulosti, abychom mohli leccos odpustit a přijmout sami sebe se vším všudy. V rámci seberozvoje je možné i různé metody a přístupy kombinovat, avšak tak, aby pro nás cesta byla vyhovující a v hloubce duše příjemná, i když občas třeba i trnitá.

Koučink Vám dává jako klientovi bezpečný prostor se otevřít. Kouč Vám dává svou důvěru, jelikož věří, že Vy máte všechna řešení v sobě. Vzniká proces, kde je potřeba Vaše trpělivost, otevřenost a upřímnost sama k sobě. Kouč je zde pro Vás ve své plné přítomnosti, plně Vám naslouchá a je koncentrovaný na to, co mu říkáte. Díky metodám, kterému jsou známé, Vás provází procesem plných dotazů a úkolů tam, kde nacházíte své možnosti.

Před trablemi a potížemi, které nám život předhazuje, není potřeba utíkat. Každý z nás si něčím prochází a pro každého jsou určité situace v životě jinak náročné. Koučování je krásné v tom, že o tématu pouze nehovoříte, ale zároveň hledáte nástroje a možnosti, jak dané situace a trable řešit. Nabízí vlastní postoj a volbu řešení.

Na koučink můžete přijít s širokou škálou témat. Můžeme se pověnovat hledání sebevědomí, sebedůvěry, sebelásky. Lze řešit i životně náročná období, kdy se cyklíte a nevidíte cestu ven. Můžeme rozlousknout změnu práce nebo naplánovat kroky Vašeho projektu, do kterého se chcete pustit. Vztahové problémy – rozchod, rozvod, nevěra – i takové těžkosti díky koučování nabývají postupné lehkosti. Může se stát, že v životě najednou nevidíte smysl, cíl nebo poslání a koučování Vám pomůže jej najít.

Je ale potřeba vědět, že kouč za Vás trable nevyřeší a neměl by Vás tlačit k nějakým řešením. Naopak by Vás měl nechat si řešení hledat a dodat Vám důvěru k tomu, abyste se do svých řešení pustili. Mezi koučem a klientem poté vzniká silné pouto, které stojí za to zažít.

Mgr. Zuzana Malčíková, nutriční specialistka a koučka

Začnete žít zdravě

Potřebujete se s námi spojit? Chcete si domluvit schůzku? Nebo si jen nevíte s něčím rady? Kontaktujte nás a naši specialisté vám rádi pomohou.

Napište nám
Zavolejte nám

+420 725 548 789

Navštivte nás

Lékařský dům Géčko
České Vrbné 2403
České Budějovice 370 11

Úprava jídelníčku je při hubnutí důležitá, vhodný pravidelný pohyb účinek ještě znásobí. To je důvod k tomu navštívit naše:

Centrum pohybových aktivit