Články

Novinky a zajímavosti o zdravé výživě

Co klienti očekávají od nutričního terapeuta v nutriční poradně?

Co klienti očekávají od nutričního terapeuta v nutriční poradně?

V krátkém článku si představíme, jaká jsou očekávání našich klientů přicházejících do naší nutriční poradny. Mezi naše klienty patří osoby s nadváhou, obezitou, cukrovkou či jiným zdravotním problémem (celiakie, laktózová intolerance).

Jaká jsou nejčastější očekávání našich klientů?

Z největší části očekávání, že máme jasný recepis na to, jak má klient rychle a efektivně zhubnout. Bohužel, takto jednoduchý předpis na redukci hmotnosti není. Je velmi důležité pochopit, že kilogramy, které se vám nelíbí a nejste s nimi spokojeni, jste také nenabrali lusknutím prstu, a tak jejich shazování musí být efektivní. Tím pádem bude redukce hmotnosti trvat delší dobu, protože přesně čas, si změna životního stylu vyžaduje.

Velmi důležitá je při hubnutí Vaše motivace. Doporučujeme, abyste s hubnutím či změnou jídelníčku začali v moment, kdy to chcete Vy. Ne lékař, rodina, přítel, ale Vy. Motivace a vůle jsou rozhodujícími faktory v úspěšném či neúspěšném hubnutí.

Mezi další očekávání patří například i předpis různých doplňků stravy, nebo podpůrných preparátů na hubnutí. Nepleťte si nás prosím s výživovým poradenstvím. My Vám doplňky či jiné podobné preparáty doporučovat nebudeme. O rozdílu mezi nutričním terapeutem a výživovým poradcem se můžete dočíst v samostatném článku.

Pokud se rozhodnete, že si necháte pomoci od odborníka či profesionála v oblasti výživy, je vhodné neočekávat striktně daný plán, ale naopak nechat si vytvořit individuálně zpracovaný jídelníček od vašeho nutričního terapeuta.

Pro zpracování takového nutriční plánu je potřeba mít od vás klientů kvalitní zápis vašich běžných stravovacích zvyklostí za období cca 5-7 dnů. Doporučujeme si přečíst dřívější článek o správném provedení zápisu jídelníčku.

Pro nás nutriční terapeuty / specialisty je jídelníček odrazový můstek, jak vám ušít výživová doporučení a změny v jídelníčku na míru. Každý klient je jiný, každý potřebuje v jídelníčku upravit něco jiného. Individuální přístup a správná motivace je klíčem k úspěchu!

O tom, zdali je vhodné nechat si jídelníček sestavit najdete také více v našem článku

Věříme, že půjdete vstříc Vašim snům a cílům, které Vás dovedou k osobní psychické, tělesné i duševní spokojenosti!

Mgr. Pavla Charvátová, nutriční specialistka

Začnete žít zdravě

Potřebujete se s námi spojit? Chcete si domluvit schůzku? Nebo si jen nevíte s něčím rady? Kontaktujte nás a naši specialisté vám rádi pomohou.

Napište nám
Zavolejte nám

+420 725 548 789

Navštivte nás

Lékařský dům Géčko
České Vrbné 2403
České Budějovice 370 11