Články

Novinky a zajímavosti o zdravé výživě

Redukční dieta stále dokola vs. redukční režim jednou provždy

Redukční režim

Ve veškerých médiích se neustále setkáváme s nepřeberným množstvím diet. Známe stále dokola se opakující názvy diet – plážová, ananasová, vajíčková, trojbarevná, paleodieta, dieta dle krevních skupin, atd. I když se stále dokola opakují a jejich princip je dosti podobný, jsou pro nás velice atraktivní. Redukční diety umíme rozdělit z několika hledisek. Pro lepší přehlednost je dělení redukčních diet uvedeno v tabulce.

Skupina redukčních diet Názvy redukčních diet
Redukční dieta působící na změnu chování dieta francouzské ženy, dieta „nasyťte se vůní“
Značkové výrobky podporující redukční dietu Cambridge dieta
Striktní omezení sacharidů, tuků při redukční dietě paleodieta, dieta Dr. Atkinse, zónová dieta
Redukční dieta zaměřená na skupinu potravin objemová, trojbarevná
Redukční dieta zaostřená na potraviny 3 jablka denně, grapefruitová
Redukční dieta pracující s načasováním stravy tříhodinová dieta, dělená strava
Ostatní dieta dle krevních skupin, půst

V tabulce je uvedený pouze malý zlomek existujících diet. Je důležité zeptat se ale na otázku, jak je možné, že diety fungují a Vy hubnete? Odpověď je jednoduchá. Tyto diety Vám přinášejí pevný režim a nad ničím nemusíte přemýšlet, přináší rychle viditelné výsledky. Diety jsou jednoduše formulované, snadno uchopitelné. Veškeré striktně omezují energetický příjem a živiny. A nakonec se můžete nechat ovlivnit zkušenostmi svých přátel, blízkých, kteří dietu vyzkoušeli a pochopitelně zhubli.  Samozřejmě věříte svému okolí a když se podařilo zhubnout kamarádce 10 kilogramů na té speciální dietě, Vám se to podaří také. Už si ale neuvědomíte, že když uvidíte kamarádku po pár měsících, tak veškeré kilogramy nabrala zpět a ne-li něco navíc a její trápení začíná opět od začátku.

Důležité je, abyste se nepouštěli do redukčních striktních diet, ale naopak začali se správným redukčním režimem.  Nad správnou redukční dietou je třeba přemýšlet, protože se jedná o dlouhodobou změnu Vašich stravovacích zvyklostí a Vy se učíte dělat změny v jídelníčku postupně. Začátek redukčního režimu tkví ve Vaší motivaci, zdali chcete zhubnout. Jestli odpověď je ano, chci zhubnout, vydejte se za nutričním terapeutem. Redukční režim započne Vaším zápisem jídelníčku. Energetický příjem bude nastaven dle propočtu Vašeho aktuálního jídelníčku a dojde k rozumnému omezení energetického příjmu. Při redukčním režimu se budete učit dělat postupné, ale trvalé změny stravovacích zvyklostí a bude docházet i k postupnému, ale zároveň pomalému, trvalému úbytku nadbytečných kil. Nutriční terapeut Vás naučí správně jíst, pomůže Vám orientovat se ve světě potravin, zařadit vhodné potraviny do jídelníčku, doporučit Vám recepty do kuchyně nebo jakou technologickou úpravou daný pokrm připravit. Předá Vám mnoho dalších vědomostí a zkušeností, abyste se naučili skládat si svůj jídelníček sami a ovládat své stravovací zvyklosti.

Až budete příště pročítat Váš oblíbený časopis nebo uvidíte reklamu na výbornou rychle fungující dietu, zamyslete se. Zamyslete se nad tím, jestli chcete rychlý výsledek, i když víte, že se Vám kila vrátí. Zamyslete se, jestli chcete své tělo trápit hlady. Jakou cestu za vysněnou postavou si zvolíte je na Vás, ale přemýšlejte, než se na tu cestu vydáte, abyste vyšli tou správnou „pravou nohou“, ne za redukční moderní dietou, ale za správným redukčním režimem.

Začnete žít zdravě

Potřebujete se s námi spojit? Chcete si domluvit schůzku? Nebo si jen nevíte s něčím rady? Kontaktujte nás a naši specialisté vám rádi pomohou.

Napište nám
Zavolejte nám

+420 725 548 789

Navštivte nás

Lékařský dům Géčko
České Vrbné 2403
České Budějovice 370 11