Články

Novinky a zajímavosti o zdravé výživě

Proč redukční diety selhávají?

Jídlo při redukční dietě

Existuje nepřeberné množství diet a rok co rok nám přibude do jejich sbírky nějaká nová dieta, která Vás láká na fakt, že tato dieta je zaručeně ta pravá, po které jednou navždy zhubnete. A vy zredukujete rychle během 2 měsíců 10 kilogramů a jste spokojení, že jste zredukovali takto rychle a úspěšně. Pak ale přijde realita veškerých diet. Protože Vám každá dieta ve světě potravin a živin něco zakazuje, Vy se vrátíte po malých krůčcích ke svému obvyklému stravování. A začíná zamotaný kruh hubnutí a přibírání. Proč Vám shozené kilogramy nevydrží? Je chyba ve Vás nebo v dietě?

Je potřeba si uvědomit, že všichni při hubnutí vyžadujeme trvalou redukci hmotnosti. To ale znamená trvale změnit své stravovací návyky. Zkrátka bychom měli změnit svůj životní styl. Pokud totiž hubnete stále pomocí redukčních módních diet, které jsou krátkodobé a časově omezené, vždy se nakonec vrátíte ke svým původním návykům.

Dalším aspektem je, že módních diet je už tolik, že se v jejich světě přestáváte orientovat. Nevíte, jestli zvolit zrovna dietu vajíčkovou, dietu nízkosacharidovou, Cambridge dietu, Paleo dietu nebo raw stravování. Nakonec přeci jen zjistíte, že k nějaké dietě inklinujete více a vyberete si právě jí. A až budete příště pročítat různé diety, zaměřte se na to, jak každá dieta tvrdí něco jiného, každá Vám z jídelníčku vyřazuje něco jiného a často jedna druhou popírají. Základem správné a udržitelné redukce hmotnosti je naučit se jíst vše v rozumné míře a především udržet se v psychické pohodě.

Další příčinou neúspěchu bývá zaměření se pouze na jídelníček. V dietách máte často rozepsané, co přesně, který den máte jíst, jaké potraviny máte povolené či zakázané. Jídelníček Vám předepisuje, že si v pondělí máte dát míchaná vejce s cherry rajčaty, bez ohledu na to, jestli na toto jídlo máte nebo nemáte chuť. A až jídelníček skončí, Vy nevíte co dál, co máte jíst a proč. Pokud chcete hubnout správně, je důležité pochopit, co jíte, proč to jíte a jak jíte.

Redukční režim by měl pro Vás představovat individuální, nutričně vyvážený a trvale udržitelný jídelníček, který ve všech směrech pochopíte. Hubnutí by pro Vás nemělo být stresující a omezující. Vždy se zamyslete, proč chcete hubnout, jakou motivaci k hubnutí máte, zjistěte si informace o budoucím redukčním režimu či dietě a udržitelnosti zredukovaných kilogramů.

Začnete žít zdravě

Potřebujete se s námi spojit? Chcete si domluvit schůzku? Nebo si jen nevíte s něčím rady? Kontaktujte nás a naši specialisté vám rádi pomohou.

Napište nám
Zavolejte nám

+420 725 548 789

Navštivte nás

Lékařský dům Géčko
České Vrbné 2403
České Budějovice 370 11