Články

Novinky a zajímavosti o zdravé výživě

Je snazší hubnutí v létě nebo v zimě?

Je snazší hubnutí v létě nebo v zimě?

Léto!

Vybavíme si teplo, sluníčko, vodu, letní sporty… Dalo by se říci, že léto přímo vybízí k hubnutí a dodání pocitu, že to půjde snadno. Jenže! Ono vůbec nejde o období, ale o MOTIVACI, VŮLI, STANOVENÍ SI, PROČ CHCI ZHUBNOUT!

Když k nám do poradny přichází nový klient, naše první otázky směřují k tomu, proč chce zhubnout a jaký je jeho cíl v hubnutí. Praxe ukazuje, že bohužel je většina těch, kteří hubnou, protože to po nich chce lékař, rodina, přítel, děti, okolí…málokdo chce hubnout kvůli sobě. Ale právě hubnutí kvůli SOBĚ by mělo být záměr každého z nás.

Hubnutí by nemělo být o stresu a přikrášlování si, jak to bude složité. Není to o povinnosti, že se musíme hýbat, nebo že nám budou zakázány naše oblíbené potraviny, jak si často myslíme. Naopak! Měla by to být radost z nové cesty… cesty za lepším JÁ! Hubnutí by pro nás mělo být jakýmsi startem na cestě ke zdravému tělu. Měli bychom se učit o naše tělo pečovat, a to kvalitní stravou, zdravým pohybem, zároveň i relaxací a činnostmi, které nám dělají radost.

A tak jestli hubnu v létě, nebo v zimě, na jaře, nebo po Vánocích, je úplně jedno. Protože, když nebudete hubnout kvůli sobě samým, ale jen na popud období nebo někoho, kdo po vás hubnutí vyžaduje, pak bude mít vaše hubnutí rychlý start, ale také rychlý konec.

Někdy je lepší si na ten pravý moment odhodlání zkrátka počkat. Doopravdy není jednoduché se vydat za změnou, je to o překročení našeho komfortu a určitých vlastních hranic, učit se něco nového. Ale víte jak, ŽIVOT JE ZMĚNA! Kvalitně jíst, naučit se disciplíně v pohybu, vybudovat si lepší přístup sám k sobě, to nějakou dobu trvá. Ale vyplatí se! Jak se jednou naučíte základy, tak pak už budete další prací na sobě jen růst, pokud to tak budete chtít. Vždy jde totiž jít o krok dopředu, i o krok na zpět. Je to jen na vás. Ale nezapomínejte, máte jen jedno tělo, které je potřeba si hýčkat. A ne trýznit. Chovejte se ke svému tělu hezky, s láskou a poté dostanete odměnu. Odměnu ve formě dostatečné energie, zdraví, životního elánu a dobré nálady.

Mgr. Zuzana Arnoštová, nutriční specialistka

Začnete žít zdravě

Potřebujete se s námi spojit? Chcete si domluvit schůzku? Nebo si jen nevíte s něčím rady? Kontaktujte nás a naši specialisté vám rádi pomohou.

Napište nám
Zavolejte nám

+420 725 548 789

Navštivte nás

Lékařský dům Géčko
České Vrbné 2403
České Budějovice 370 11

Úprava jídelníčku je při hubnutí důležitá, vhodný pravidelný pohyb účinek ještě znásobí. To je důvod k tomu navštívit naše:

Centrum pohybových aktivit