Články

Novinky a zajímavosti o zdravé výživě

Jak mám zhubnout?

Jak mám zhubnout?

Hubnutí je pro nás často velkým otazníkem a tak hledáme rady na internetu, v časopisech, koukáme na různé pořady o výživě, abychom zjistili, jak zhubnout. Některé rady vypadají už na první pohled bláznivě, ale i přesto se do nich pouštíme, protože chceme mít vidinu, že budeme štíhlí. Chceme zhubnout snadno a rychle, nejlépe bez námahy. Funguje to? Fungují zázračné diety kolující na internetu nebo v časopisech?

Hubnutí je velký byznys. Na neštěstí lidí z vlastní postavy se dobře vydělává a tak toho mnoho výživových poraden využívá a nabízí Vám skvělé jídelníčky doplněné o mnoho doplňků stravy či zázračné pilulky. A vy v důvěře, že budete štíhlí, se necháte zlákat. Tak by to fungovat nemělo. Pokud doopravdy chcete zhubnout, máte dostatek motivace a vůle, hubněte bez diet. Správné hubnutí je nastaveno pomocí redukčního režimu, se kterým Vám pomůže nutriční terapeutka/ specialistka.  Redukční režim je sestaven dle Vašeho aktuálního jídelníčku a na základě Vašich stravovacích zvyklostí. Změny v jídelníčku musí být postupné a ne najednou, protože byste svou změnu stravovacích zvyklostí nevydrželi dlouhodobě a kilogramy by se Vám vrátili zpět. Hubnutí má být postupné a pomalé, optimální váhový úbytek je 0,5 -1 kilogram za týden. Výsledkem by pro nás měl být především úbytek tělesného tuku. Při krátkodobých dietách zhubnete rychle, ale pozor, nehubnete tělesný tuk, nýbrž svalovou hmotu a ztrácíte tělesnou vodu. Následným vrácením se ke svým obvyklým stravovacím zvyklostem opět nabíráte tělesný tuk a jojo-efekt je na světě. Nenechte se proto zmást!

V rámci správného nastavení redukčního programu je nutné s klientem zpracovat jeho anamnézu. Dále by mělo následovat měření tělesného složení, abychom zjistili, z čeho je Vaše tělo složeno a jak redukci hmotnosti dle změřených parametrů nastavit. Nejdůležitější je ale Váš zápis jídelníčku, se kterým nutriční terapeutka/specialsitka pracuje a veškeré změny v jídelníčku jsou individuální, přímo pro Vás na tělo. Během redukčního programu se naučíte, jak se správně stravovat, jaké potraviny konzumovat, poradíme Vám s kulinářskou úpravou a inspirací, co vařit.

Pokud chcete hubnout, položte si pár otázek. Chci zhubnout rychle nebo chci zhubnout pomalu, ale jednou pro vždy? Budu hubnout opakovaně podle diet, i když jsou účinky krátkodobé, nebo se vydám za odborníkem a nechám si poradit, aby mé hubnutí bylo úspěšné a trvalé? Konečné rozhodnutí je vždy pouze a pouze na Vás a my věříme, že se rozhodnete správně.

Začnete žít zdravě

Potřebujete se s námi spojit? Chcete si domluvit schůzku? Nebo si jen nevíte s něčím rady? Kontaktujte nás a naši specialisté vám rádi pomohou.

Napište nám
Zavolejte nám

+420 725 548 789

Navštivte nás

Lékařský dům Géčko
České Vrbné 2403
České Budějovice 370 11

Úprava jídelníčku je při hubnutí důležitá, vhodný pravidelný pohyb účinek ještě znásobí. To je důvod k tomu navštívit naše:

Centrum pohybových aktivit