Články

Novinky a zajímavosti o zdravé výživě

Jak mám zhubnout?

Jak mám zhubnout?

Hubnutí je pro nás často velkým otazníkem a tak hledáme rady na internetu, v časopisech, koukáme na různé pořady o výživě, abychom zjistili, jak zhubnout. Některé rady vypadají už na první pohled bláznivě, ale i přesto se do nich pouštíme, protože chceme mít vidinu, že budeme štíhlí. Chceme zhubnout snadno a rychle, nejlépe bez námahy. Funguje to? Fungují zázračné diety kolující na internetu nebo v časopisech?

Hubnutí je velký byznys. Na neštěstí lidí z vlastní postavy se dobře vydělává a tak toho mnoho výživových poraden využívá a nabízí Vám skvělé jídelníčky doplněné o mnoho doplňků stravy či zázračné pilulky. A vy v důvěře, že budete štíhlí, se necháte zlákat. Tak by to fungovat nemělo. Pokud doopravdy chcete zhubnout, máte dostatek motivace a vůle, hubněte bez diet. Správné hubnutí je nastaveno pomocí redukčního režimu, se kterým Vám pomůže nutriční terapeutka/ specialistka.  Redukční režim je sestaven dle Vašeho aktuálního jídelníčku a na základě Vašich stravovacích zvyklostí. Změny v jídelníčku musí být postupné a ne najednou, protože byste svou změnu stravovacích zvyklostí nevydrželi dlouhodobě a kilogramy by se Vám vrátili zpět. Hubnutí má být postupné a pomalé, optimální váhový úbytek je 0,5 -1 kilogram za týden. Výsledkem by pro nás měl být především úbytek tělesného tuku. Při krátkodobých dietách zhubnete rychle, ale pozor, nehubnete tělesný tuk, nýbrž svalovou hmotu a ztrácíte tělesnou vodu. Následným vrácením se ke svým obvyklým stravovacím zvyklostem opět nabíráte tělesný tuk a jojo-efekt je na světě. Nenechte se proto zmást!

V rámci správného nastavení redukčního programu je nutné s klientem zpracovat jeho anamnézu. Dále by mělo následovat měření tělesného složení, abychom zjistili, z čeho je Vaše tělo složeno a jak redukci hmotnosti dle změřených parametrů nastavit. Nejdůležitější je ale Váš zápis jídelníčku, se kterým nutriční terapeutka/specialsitka pracuje a veškeré změny v jídelníčku jsou individuální, přímo pro Vás na tělo. Během redukčního programu se naučíte, jak se správně stravovat, jaké potraviny konzumovat, poradíme Vám s kulinářskou úpravou a inspirací, co vařit.

Pokud chcete hubnout, položte si pár otázek. Chci zhubnout rychle nebo chci zhubnout pomalu, ale jednou pro vždy? Budu hubnout opakovaně podle diet, i když jsou účinky krátkodobé, nebo se vydám za odborníkem a nechám si poradit, aby mé hubnutí bylo úspěšné a trvalé? Konečné rozhodnutí je vždy pouze a pouze na Vás a my věříme, že se rozhodnete správně.

Začnete žít zdravě

Potřebujete se s námi spojit? Chcete si domluvit schůzku? Nebo si jen nevíte s něčím rady? Kontaktujte nás a naši specialisté vám rádi pomohou.

Napište nám
Zavolejte nám

+420 725 548 789

Navštivte nás

Lékařský dům Géčko
České Vrbné 2403
České Budějovice 370 11