Články

Novinky a zajímavosti o zdravé výživě

Tajemství našeho srdce

Tajemství našeho srdce

Na světě je neskutečné množství lidí, tím pádem mnoho odlišných lidských povah, vzorců chování nebo typů vztahů. To, co se mezi námi vzájemně děje, není náhoda. To, jaké máme vztahy, s kým se bavíme, jaký máme z daných osob pocit, není náhodné. Ptáte se, jak je to možné? Existuje totiž určitá síla, jíž je přitažlivost vašeho srdce, která rozhoduje o tom, co se vám děje a proč.

Jsme mnohem více než jen souhra našich buněk, orgánů, tělesných systémů. Naše tělo v souladu s našimi myšlenkami či pocity jsou určitou formou energie, která působí na dalších úrovních. Každý člověk v našem životě, který k nám přichází, je z větší části přitahován naším magnetismem a z menší části vnějšími faktory. Každý kontakt s dalším člověkem má smysl – posílíme jím stávající vztah, doplníme chybějící, přizpůsobíme se odlišnému nebo lépe poznáme sami sebe.

Druhé můžeme přitahovat a ovlivňovat tím náš vztah pomocí našich dobrých i špatných zkušeností, našich úvah, očekávání, myšlenek, cílů a také pravým jádrem naší osobnosti.

Smyslem vzájemné přitažlivosti lidí je vzájemné poznání. Přitažlivost srdce působí čtyřmi různými způsoby – přitahuje totožné, protichůdné, odmítané nebo „zázrak“.

Pokud poznáme někoho nám podobného a cítíme pocit přitažlivosti k danému člověku, získáváme tímto vztahem ještě hlubší napojení sám k sobě. Darujme lásku druhým, zároveň ještě mnohem více darujme lásku sami sobě.

Pakliže se nám stane, že přitahujeme člověka, který je pro nás úplným opakem a připustíme rozdíl mezi námi a druhým člověkem, musíme se poté rozhodnout, kterým směrem chceme tento vztah vyvíjet a jak si v něm stojím já sám. Tento typ vztahů je pro nás samotné vždy určitým posunem na cestě v našich životech.

Život není problém, který je potřeba řešit, je to skutečnost, kterou je třeba poznat. (Siddhartha Gautama)

Chceme-li, aby nám druhý otevřel srdce, otevřeme to naše. Chceme-li zlepšit vztah k nějakému člověku, zlepšeme vztah k nám samotným. Chceme-li cítit více lásky od druhého, mějme rádi sami sebe ještě více. Chceme-li, aby nám někdo nelhal, vhlédněme do našeho nitra, zdali si sami něco nenalháváme…vše je o NÁS.

„Člověk vidí dobře jen svým srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“ (Antoine de Saint-Exupéry)

Nejmocnější ze všech sil vaší přitažlivosti srdce je láska k vlastnímu životu.

Když si nejste jisti, jak se máte rozhodnout a jednat v dané situaci nebo vztahu, nebo chcete změnit nepříjemné pocity a názory na druhého, zeptejte se vždy SAMI SEBE na otázku: Co by udělala láska?

Nespěchejte na sebe v odpovědi. Dejte si čas. Buďte k sobě upřímní a nechte promluvit vaše srdce.

Láska je pochopení. Čím více rozumíte sobě i jiným, tím více toho můžete akceptovat, aniž byste něco měnili. A o to víc budete cítit lásku.

„Láska, která skončila, je jen vzpomínkou.
Láska, která přijde, je snem a přáním.
Jen tady a dnes můžeme skutečně žít.“
(Mahátma Gándhí)

Mgr. Zuzana Arnoštová, nutriční specialistka

Začnete žít zdravě

Potřebujete se s námi spojit? Chcete si domluvit schůzku? Nebo si jen nevíte s něčím rady? Kontaktujte nás a naši specialisté vám rádi pomohou.

Napište nám
Zavolejte nám

+420 725 548 789

Navštivte nás

Lékařský dům Géčko
České Vrbné 2403
České Budějovice 370 11